РК Астраион со убедлива победа над Текстилец

Ракометарите на Астраион вчера убедливо ја победија екипата на Текстилец во Штип со резултат од 18:28, во натпревар од 3. коло од Првата лига – Плеј Аут.

АРХИВА

АРХИВА

Струмичките ракометарите со оваа победа се први на табелата со 9 бодови, додека Текстилец со 3 бода е седмопласирана екипа.

Колото ќе биде комплетирано со натпреварите кои што треба да се одиграат денес.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o