Беласица загуби на гостувањето кај Македонија ЃП

Екипата на Беласица загуби на гостувањето кај Македонија ЃП, во натпревар од 23. коло од ПМФЛ со резултат од 2:1.

Беласица со овој пораз останува на деветтата позиција на табелата со 19 освоени бодови, додека пак Македонија ЃП со новата победа се искачува на седмото место со 26 бодови пред Силекс, и сега има два бода предност во однос на кратовчани.

АРХИВА

АРХИВА

Беласица има негатива од 5 бода во однос на Силекс кој е осмопласирани, а осмото место преку бараж обезбедува опстанок во Првата лига, додека во однос на Македонија ЃП која е седма на табелата имаат 7 бода.

Во следното коло Беласица ќе игра ротив Ренова, екипа која е шесттопласирана на табелата со 30 бодови.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o