Академија Паднев со сигурна победа над Силекс

Фудбалерите на Академија Пандев на „Младост“ беа сигурно над Силекс, откако со резултат од 2:0 го победија во натпревар од 23. коло од Првата македонска фудбалска лига.

АРХИВА

АРХИВА

„Пандевци“ со новата победа остануваат на второто место на табелата со 42 бодови, исто колку што има и Вардар кој е трет. Силекс по поразот во Струмица, повторно се враќа на осмото место на табелата со 24 бодови, и се има два бода негатива во однос на Македонија ЃП, која со победата на Беласица на домашен терен, се враќа на седмото место на табелата со 26 бодови.

Лидер на табелата останува Шкендија со 50 бодови, додека Победа е на последното десетто место со 18 бодови.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o