Беласица со сигурна победа против Силекс во Кратово

Беласица денес славеше со 0:2 во Кратово против Силекс во натпревар од Купот на Македонија, каде чекори код Куп-полуфинале.

АРХИВА

АРХИВА

Реваншот од овој натпревар е закажан за првата недела од декември и ќе се игра на „Младост“ во Струмица. Двата гола постигнати го Кратово значат дека Беласица е на чекор од полуфинале.

Стрелци на головите беа Стефан Сулев со глава во 57. минута, додека Зоран Балдовалиев во 76. минута од средбата беше прецизен од белата точка за 0:2.

Comments are closed.

POP