Академија Пандев со убедлива победа над Кораб во Купот на Македонија

Фудбалерите на Академија Пандев денес беа пресилни за екипата на Кораб и со резултат од 3:1 на „Кукуш“ во Турново забележаа победа во Купот на Македонија.

АРХИВА

АРХИВА

Академија Пандев со со оваа победа е поблиску до вториот пласман во полуфиналето и во Дебар на 5 декември ќе патува со два гола предност, за кога е закажан и реванш натпреварот.

 

Comments are closed.

POP