Академија Пандев против Силекс

Академија Пандев во недела на „Кукуш“ во Турново ќе ги одмери силите со екипата на Силекс од Кратово, во натпревар од 5. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Академија Пандев - Шкендија - во Турново - 25.04.2018 -2

Академија Пандев и Работнички се на делба на првото место со по девет бодови, додека Силекс со пет бодови се наоѓа на петтото место на табелата.

Во претходното коло Силекс во Кратово одигра нерешено (0:0), додека Академија Пандев од Работнички на гостински терен минимално со 1:0 беше поразена.

Comments are closed.

POP