ЖФК Машинац со победа над ЖФК Тиверија

ЖФК Тиверија од Струмица го одигра и вториот натпревар од двомечот во Ниш, против екипата на ЖФК Машинац, каде со резултат од 3:0 домаќините беа поуспешни.

ЖФК Тиверија - екипа - против Машинац од Ниш

„Овие два дена беа едно одлично искуство за нашата млада екипа“, истакнаа од ЖФК Тиверија на нивната фејсбук страница, додавајќи: „Благодарност до управата на ЖФК Машинац и г-дин Перица Крстиќ. Секогаш ќе бидат добредојдени во Струмица“.

 

Comments are closed.

POP