Беласица загуби од Победа и со пораз ја започна новата сезона од ПМФЛ

Фудбалерите на Беласица со минимални 1:0 загубија од екипата на Победа од Прилеп, и со пораз ја започнаа новата сезона од Првата македонска фудбалска лига.

АРХИВА

АРХИВА

Прилепчани дојдоа до посакуваните три бода, додека Беласица по првото одиграно коло на табелта останува со нула бодови, исто како и Македонија ЃП и Работнички.

Во следното коло Беласица е домаќин на Академија Пандев во градското дерби, кое ќе се одигра на „Младост“, додека Победа ќе гостува кај Шкупи.

Comments are closed.

POP