Беласица денес против Победа ќе ја започне новата сезона од ПМФЛ

Струмичката гордост Беласица денес со натпреварот против Победа од Прилеп, ќе ја започне новата сезона од Првата македонска фудбалска лига.

 

Belasica - Sasa - 24.01.2018 - kontrolen natprevar - 2

Повратникот во Првата лига Беласица, ќе биде на тест пред Победа која минатата сезона преку бараж против Борец се избори за опстанок во Првата лига.

Натпреварот  од првото коло ќе се игра со почеток од 17:00 часот, на градскиот стадион „Под Тумбе Кафе“. Главен судија на овој натпревар ќе биде Јакимовски Дејан од Скопје.

Comments are closed.

POP