Академија Пандев денес игра против Македонија ЃП

Фудбалерите на Академија Пандев, денес на стадинот „Кукуш“ во Турново, ќе ја започнат сезоната со натпреварот против Македонија Ѓорче Петров, во рамките на првото коло од ПМФЛ.

Академија Пандев - Победа - во Турново - 02.05.2018

Натпреварот ќе започне во 17:00 часот, а главен судија на натпреварот ќе биде Качевски Јован од Струга.

Академија Пандев втора сезона по ред ќе се натпревару во ПМФЛ, додека повратникот во ПМФЛ, екипата на Македонија ЃП и претходно е била дел од Првата лига.

Comments are closed.

POP