ЖФК Тиверија Струмица викендот на двомеч со ЖФК Машинац во Ниш

Женскиот фудбалски клуб Тиверија од Струмица, викендот на двомеч против ЖФК Машинац во Ниш, Србија.

ЖФК Тиверија - 2

„На покана на нашите пријатели од Ниш предводени од легендата на женскиот фудбал г-дин Перица Крстиќ нашата млада екипа ќе одигра 2 натпревари (Сабота и Недела) со прославениот клуб ЖФК Машинац формиран во далечната 1970 година кој е многукратен првак на поранешна Југославија и Србија и клуб кој одлично работи со младите категории“, велат од ЖФК Тиверија.

 

Comments are closed.

POP