Аце Стојков потпиша за Академија Пандев

Аце Стојков потпиша со прволигашот од Струмица, Академија Пандев. Стојков ги договори условите и стави потпис на едногодишен договор со отворена понуда од клубот и за понатамшна соработка. 7

Ace Stojkov - Akademija Pandev

Со доаѓањето на Стојков значајно ќе се засили нападот и ќе се добие потребното искуство на најмладиот тим во ПМФЛ.

Стојков во сезоната што следува ќе го носи бројот 77. Поранешниот репрезентативец, од богатата фудбалска кариера има настапувано за тимови како Интер, Специја, Партизан, Арау, Дебрецен.

Comments are closed.

POP