Мерцедес Бенз од чисто злато

 

Мерцедес Бенз од чисто бело злато е во сопственост на милјардер од Абу Даби.

Овој автомобил е направен од 18 каратно злато и со завидливи способности како што се новиот в10 мотор со 1.600 коњски сили и убрзување од 0-100км/час за помалку од 2 секунди….

1185183_533928166676408_264565337_n

 

Comments are closed.

POP