Јорго Папули е најновото засилување за Академија Пандев

Фудбалскиот прволигаш Академија Пандев, се засили со Јорго Папули.

16-годишниот Папули има настапувано за тимот на Металург, а одреден период настапуваше и за тимот на Стеауа од Романија, од каде и доаѓа во Академија Пандев.

Jorgo Papuli - Akademija Pandev

„До крајот на преодниот рок сениорскиот тим ќе биде засилен со уште неколку играчи кои наскоро и официјално ќе бидат презентирани“, велат од Академија Пандев.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o