Ова се судиите кои ќе го судат натпреварот помеѓу Академија Пандев – Македонија ЃП

Академија Пандев новата сезона од ПМФЛ ќе ја стартува против екипата Македонија Ѓорче Петров. Овој натпревар ќе се игра на стадионот „Кукуш“ во Турново, во недела со почеток од 17:00 часот.

Академија Пандев - Шкендија - во Турново - 25.04.2018

Главен судија на овој натпревар ќе биде Качевски Јован од Струга, негови помошници ќе бидат судиите Грданоски Симон од Струга и Мацевски Ацо исто така од Струга.

Четврт судија на овој натпревар ќе биде Ецкоски Марјан, додека делегат на натпреварот ќе биде Тасев Сашко од Кавадарци, а за контролор е определен Илиоски Петре од Прилеп.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o