ЖФК Тиверија со убелива победа над ЖФК Каменица Саса

Фудбалерките на ЖФК Тиверија одиграа уште еден пријателски натпревар, овој пат против екипата на ЖФК Каменица Саса.

ЖФК Тиверија - состав против ЖФК Каменица Саса

ЖФК Тиверија од Струмица, во овој натпревар забележаа сигурна и убедлива пбоеда, со резултат од 2:5.

Стрелци на головите за ЖФК Тиверија беа Димоска со два гола, С.Велкова, Николовска, Ристовска со по еден погодок.

Во продолжение составот со кој истрча ЖФК Тиверија на тревникот.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o