Академија Пандев против Македонија ЃП ја стартува новата сезона од ПМФЛ

Академија Пандев во недела на „Кукуш“ во Турново, со почеток од 17:00 часот, ја започнува новата сезона од Првата македонска фудбалска лига, против екипата на Македонија Ѓорче Петров.

Академија Пандев - Победа - во Турново - 02.05.2018-2 - Copy

Овој натпревар, кој што ќе се игра во Турново, правдата ќе ја дели Качевски Јован од Струга.

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o