Беласица во купот на Македонија стартува против Влазрими 77

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија, беа извлечени двојките за првото коло од Купот на Македонија, каде се пријавенија вкупно 30 екипи.

Belasica - Kozuv Gevgelija - vo Strumica 31.03.2018

Во првото коло Беласица силите ќе ги одмери со екипата на Влазрими 77, додека ланскиот шампион Шкендија, ќе игра против Кожув.

Вицешампионот Пелистер ќе гостува во Кочани кај Осогово. Академија Пандев од Струмица ќе игра против Лабуништа.

Натпреварите од првото коло во Купот на Македонија се играат на 22 август.

Comments are closed.

POP