Академија Пандев се засили со Стефан Костов

Фудбалскиот прволигаш Академија Пандев пред стартот на новата сезона од ПМФЛ, се засили со Стефан Костов. Се работи за 21-годишен играч кој игра на позицијата централен дефанзивец.

Stefan Kostov - Akademija Pandev

Костов во својата кариера има настапувано за екипите на Брегалница од Штип и Ренова.

Comments are closed.

POP