Академија Пандев против Лабуништа ќе го почне Купот на Македонија

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија, без извлечени двојките за првото коло од Купот на Македонија, каде годинава се пријавени 30 екипи.

Akademija Pandev - Pobeda - kontrolen

Ждрепката одлучи во првото коло од Купот, Академија Пандев да игра против екипата на Лабуништа.

Натпреварите од првото коло од Купот на Македонија се играат на 22 август.

Во продолжение сите двојки за првото коло од Купот на Македонија:
Струга Трим Љум – Победа
Кораб – Борец
Влазрими 77 – Беласица
Вардар Неготино – Скопје
Фортуна – Работнички
Лабуништа – Академија Пандев
Кит-Го – Шкупи
Поешево – Брегалница
Кожуф – Шкендија
Вардар Форино – Вардар
Осогово – Пелистер
Тетекс – Гостивар
Братство-Влазними – Силекс
Тиквеш – Ренова
Превалец – Македонија ЃП

Comments are closed.

POP