Икмете Лимани e нов член на ЖФК Тиверија Струмица

Икмете Лимани која е родена 2003 година е нов член на ЖФК Тиверија од Струмица.

Ikmete Limani

Икмете доаѓа од екипата на ЖФК Драгон 2014 од Скопје каде настапуваше минатите 6 месеци. Претходно настапуваше за екипата на Њу Јорк од Скопје.  Икмете е членка на У-17 и У-15 репрезентацијата на Македонија.

Икмете ќе биде одлично засилување за првиот тим на ЖФК Тиверија Струмица и младинската екипа каде што нашиот клуб е шампион на Македонија“, велат од ЖФК Тиверија на нивната официјална фејсбук страница.

Comments are closed.

POP