Извлечени двојките за новата сезона во Првата МФЛ, сезоната започнува на 12 август

Денес во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беа одредени двојките за новата натпреварувачка сезона во Прва МФЛ.

Prva liga PMFL

Ждрепката одреди актуелниот првак Шкендија во првиот круг да се соочи со вицепрвакот Вардар. Во воведното коло на 12. август ќе се сретнат уште Работнички – Ренова, Силекс – Шкупи, Победа – Беласица и Академија Пандев – Македонија Ѓ.П.

Comments are closed.

POP