Официјално отворен Меѓународниот младински фудбалски турнир „Пандев Куп 2018“

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчера свечено го отвори Меѓународниот младински фудбалски турнир „Пандев Куп 2018“, кој од 30 јули до 4 август ќе се одржува во Струмица и Скопје, со што натпреварите од овој меѓународен турнир ќе се играат на терените на Фудбалската федерација на Македонија во Ѓорче Петров во Скопје, како и во Струмица.

Pandev Kup 2018 - otvaranje

Генерален покровител е нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев.

Покрај Премиерот Заев, присутни на свеченото отварање на „Пандев Куп 2018“ беа и градоначалникот на оваа скопска општина, Стефан Богоев, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, како и претставници од Фудбалската федерација на Македонија, со што „Пандев Куп 2018“ и официјално беше отворен.

 

 

Comments are closed.

POP