Беласица ремизираше со Кит-Го на пријателскиот натпревар

Фудбалерите на Беласица одиграа пријателски натпревар со новиот второлигаш Кит-Го од Пехчево на стадионот „Младост“ во Струмица.

Belasica - Kit Go - kontrolen 2

Овој контролен натпревар заврши со резултат од 2:2, односно без победник. За екипата на Беласица, стрелци на двата погоди беа Зоран Балдовалиев и Марјан Ташев.

 

Comments are closed.

POP