Денес се игра контролниот натпревар помеѓу Беласица и Кит-Го

Денес со почеток од 17:00 часот, на стадинот „Младост“ во Струмица, ќе се одигра контролниот натпревар помеѓу екипите на Беласица и Кит-Го од Пехчево.

Belasica - Kit Go - kontrolen

Кит-Го е екипa која од оваа сезона ќе се натпреварува во Втората македонска фудбалска лига – Исток и претставува амбивиозен клуб. Влезот за овој контролен натпревар кој ќе се игра денес во Струмица е бесплатен.

Comments are closed.

POP