Џенова на македонски јазик му го честиташе роденденот на Горан Пандев

Струмичанецот Горан Пандев, кој важи за еден од најдобрите македонски фудбалери во историјата, денес го слави својот 35. роденден, а фудбалскиот клуб Џенова на својот фудбалер, роденденот му го честита на македонски јазик.

Goran Pandev Genova rodenden

Пандев својата кариера ја започна во Беласица, потоа замина во Интер, па Лацио, а потоа се врати во Интер. Пандев го облече и дресот на Наполи, заигра и во најсилната турска лига, како фудбалер на Галатасарај, а тоа се врати во Италија и е дел од екипата на Џенова, од 2015 година.

 

Comments are closed.

POP