Нов обид за обљуба во Струмица

На 27.07.2018 година во 02,30 часот во Секторот за внатрешни работи Струмица,  Д.С.(20) пријавила дека истата вечер околу 01,00 часот додека спиела во својот дом со нејзините деца, лицето В.С.(32) почнало да тропа на влезната врата, по што насилно ја отворил и се обидел да изврши обљуба врз неа. В.С. е приведен и задржан во полициската станица. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот. – пишува во дневниот билтен на МВР.полиција

Comments are closed.

POP