Беласица во недела против Кит-Го на нова контролка

Прволигашот Беласица во недела ќе одигра уште еден контролен натпревар, овој пат против амбициозниот второлигаш ФК Кит-Го од Пехчево.

Belasica - Kit Go - kontrolen

Оваа нова контролка ќе се одигра во Струмица, на стадинот „Младост“, со почеток од 17:00 часот.

Comments are closed.

POP