Горан Пандев по трет пат стана татко! Му се роди ќерка!

Интернационалниот фудбалер Горан Пандев кој потекнува од Струмица по трет пат стана татко. Сопругата Надица се породила и на свет донесе здраво женско бебе. Горан и Надица одлучиле да ја викаат Софија. - пишува Вис.мк793507_1

Калчолигашот Џенова за кој настапува Пандев на својата официјална страна ја честиташе приновата на капитенот на македонската репрезентација Пандев

Comments are closed.

POP