Академија Пандев одигра нерешно со Победа

Фудбалерите на Академија Пандев ремизираа против прилепска Победа, со резултат 0:0.

Akademija Pandev - Pobeda - kontrolen

На овој контролен натпревар, „Пандевци“ создадоа многу шанси за погодок, но сепак противничката мрежа мируваше до самиот крај од натпреварот.

Претходно Академија Паднев загуби со резултат од 2:1 од екипата на Царско Село.

Comments are closed.

POP