Беласица со реми против Искра од Црна Гора

Фудбалерите на Беласица запишаа уште едно реми, откако против црногорскиот прволигаш Искра одиграа 0:0 во контролен натпревар.

Belasica - Iskra - kontrolen natprevar

Беласица имаше голем број на шанси, но лошата реализација беше клучен фактор што мрежата на противникот од Црна Гора остана не затресена.

За струмичкиот клуб оваа беше и последен контролен натпревар на подготовките во Златибор, со што во недела се очекува фудбалерите на Беласица да се вратат дома.

Comments are closed.

POP