Дејан Илиев со нов договор во Арсенал

Македонскиот голман Дејан Илиев потпиша нов договор со англискиот премиерлигаш Арсенал.

Dejan-Iliev-golman-Arsenal-fudbal-620x400

23-годишниот струмичанец, лани беше дел од У-23 тимот и се покажа во одлично светло и ја освои англиската Премиер лига за играчи до 23 години, по што доби нов двегодишен договор.

Колку за потсетување Илиев во Арсенал пристигна во 2012 година, од редовите на Беласица.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o