Академија Пандев со тренинг во Бугарија, се подготвува за контролка против Царско Село

Фудбалерите на македонскиот прволигаш Академија Пандев, го одржаа првиот тренинг во Банско, Бугарија.

Akademija Pandev - trening sesii vo Bansko, Bugarija

Денес фудбалерите на „Академијата“ треба да одржат уште двете тренинг сесии. Академија Пандев ќе се подготвува за контролниот натпревар кој треба да го одиграат во сабота, против екипата на Царско Село во Софија.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o