Секоја голтка од овој сок го топи салото

Пиењето на овој напиток помага при лоша дигестија и влијае врз намалување на триглицеридите. Со комбинацијата од јаболко и цимет одлично го регулираме метаболизмот и ефикасно ги намалуваме килограмите.

 app

Потребни состојки:

1 јаболко

1 стапче цимет (или 1 лажичка цимет во прав, цејлонски)

1 ½ -2 литри превриена вода (дестилирана или филтрирана)

Начин на подготовка:

Исечете го јаболкото на парчиња, додадете стапче цимет и залијте со 1,5 – 2 литри превриена и изладена вода.

Пијте во текот на денот, кога и да посакате.

apples

Comments are closed.