Натпреварот Беласица – Јошаница вчера беше прекинат поради обилните дождови

Пријателскиот натпревар помеѓу екипите на Беласица и Јошаница вчера беше прекинат по само 17 минути игра, поради обилни врнежи од дожд.

Belasica - Josanica - Zlatibor - prekinat

Обилните дождови кои го зафатија Златибор, не дозволија да се заврши контролниот натпревар помеѓу Беласица и Јошаница.

 

Comments are closed.

POP