Академија Пандев со реми против Брегалница на втората контролка

Фудбалерите на Академија Пандев одиграа нерешено (0:0) против Брегалница од Штип, на вториот контролен натрепвар.

Akademija Pandev - Bregalnica - kontrolen natprevar

Тврд натпревар, каде борбата најмногу се одвиваше на средината на теренот. Шанса за настап добија сите 23 играчи кои беа во комбинација.

„Со тренинзи продолжуваме од понеделник, во среда е закажан третиот конторолен натпревар против тимот на ФК Трајал (Србија)“ додаваат од Академија Пандев на нивната официјална фејсбук страница.

Comments are closed.

POP