Беласица ремизираше на контролниот натпревар против Јавор

Беласица забележа реми со минимални 1:1 на денешниот натпревар со српскиот прволигаш ФК Јавор од Ивањица. Натпревар со изедначена игра, и неколку нереализирани шанси за фудбалери на Беласица.

Belasica - Javor - prijatelski natrpevar

Фудбалерите на ФК Јавор први дојдоа до водство, а Виктор Серафимовски при самата завршница на натпреварот, со директен удар кон голот од корнер, го матираше голманот на српската екипа.

Comments are closed.

POP