Фудбалерите на Академија Пандев на меѓународен турнир во Шведска

Фудбалерите на Академија Пандев од Струмица, заминуваат на меѓународниот турнир „Готиа Куп 2018“ во Шведска, информираат од фудбалскиот прволигаш на нивната официјална фејсбук страница.

Gotia Cup 2018 - Sweden

Од Академија Пандев исто така додаваат „Среќно и се надеваме на добра игра, ново искуство и дружење со голем број на нови пријатели“.

 

Comments are closed.

POP