Беласица со минимален пораз од Мачва на петтиот тест натпревар

Фудбалерите на Беласица го одиграа и петтиот контролен натпревар, овој пат против Мачва од Шабац, клуб кој се натпреварува во српската Супер лига.

37070702_1170031723138906_3066089496626855936_n

Беласица на овој натпревар загуби со минимални 1:0, а голот го прими во 90-тата минута од натпреварот.

Беласица до сега одигра вкупно пет контролни натпревари, во рамките на подготовките за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига.

Comments are closed.

Capture