ФОТО: Погледнете како Академија Пандев се подготвува за новата сезона

Фудбалерите на Академија Пандев интензивно се подготвуваат за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига.

тренинг - Академија Пандев 17 ден -1

Во текот на подготовките Академија Пандев одигра и еден контролен натпревар, во кој загуби со резултат од 2:1  од екипата на Локомотив Пловдив.

Во продолжение можете да погледнете како фудбалерите на Академија Пандев се подготвуваат. Фотографиите се од денешниот, 17-ти ден од подготовките.

тренинг - Академија Пандев 17 ден -2 тренинг - Академија Пандев 17 ден -3 тренинг - Академија Пандев 17 ден -4

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o