Беласица со убедлива победа на контролката против Крупа

Фудбалерите на Беласица со победа од 4:1 и хет-трик на Зоран Балдовалиев на третиот контролен натпревар во подготвителниот период, против ФК Крупа од Босна и Херцеговина. Исто така гол постигна и Кристијан Апостолоски.

Belasica - Krupa (BiH) - kontrolen vo Zlatibor

Овој натпревар се одигра денес во Златибор, каде фудбалери на Беласица го одработуваат главниот дел од подготвителниот период.

Наредниот контролен натпревар Беласица ќе го игра на 11.07.2018 (среда) против ФК Мачва Шабац, екипа која се натпреварува во српската Супер Лига.

Comments are closed.

POP