Беласица против Победа на втора контролка

Беласица во среда со почеток од 18:00 часот, ќе го одигра и вториот контролен натпревар во овој подготвителен период, пред почетокот на новата сезона од Првата македонска фудбалска сезона, против прволигашот Победа од Прилеп.

36638181_1160808677394544_4018708140458508288_n

Натпреварот ќе се одигра на стадионот „Младост“ во Струмица. За сите посетители, кои што сакаат да го проследат овој натпревар, влезот е слоден.

Потсетуваме дека Победа против Борец, избори опстанок во Првата лига, што значи дека во рамките на новата сезона, овие две екипи повторно ќе ги одмерат силите помеѓу себе.

Comments are closed.

POP