Беласица со победа над Македонија ЃП на првата контролка

Беласица победи на првиот пријателски натпревар против Македонија ЃП со резултат од 2:1.

Belasica - Rabotnicki - vo Skopje kontrolen natprevar

Македонија ЃП исто како и Беласица се вратија во Првата македонска фудбалска лига. За домаќините стрелец на голот беше Филип Стојановски, додека за Беласица двата гола ги постигна Пепи Ѓорѓиев, со што струмичани на теренот беа доминантни.

 

Comments are closed.

Capture