Беласица против Македонија Ѓорче Петров на прва контролка

Беласица денес со почеток од 17:30 часот, ќе го одигра првиот контролен натпревар во овој подготвителен период, пред стартот на новата сезона на Првата македонска фудбалска лига.

36327675_1155224384619640_3417584380271394816_n

Македонија Ѓорче Петров е шампион во Втората лига – Запад, кој обезбеди влез во Првата лига, заедно со Беласица, со што во новата сезона заедно ќе водат борба за шампионската титула во ПМФЛ, како и за излез кон Европа.

Натпреварот ќе се игра на стадионот „Ѓорче Петров“ во Скопје.

Comments are closed.

POP