Шест намирници за рамен стомак

Доколку сакате рамен стомак, освен вежбање, во реализација на таа желба ќе ви помогне и намирниците која топи ги топи маснотиите во стомакот и делува на зајакнување на мускулите на тој дел од телото.

4369111834c39dfe60d869141162170_extreme

Авокадо

Ова овошје е богато со незаситени масти, кои се вклучени во категоријата на здрави масти. Истражувањата покажаа дека авокадото е одлично за чувство на ситост, а притоа нема гоење. Беше забележано да посебно добро делува околу половината и влијае на намалување на масти во овој дел од телото. Затоа, доколку сакате рамен стомак и тенок струк, додадете го авокадото во вашето мени.

Зелен чај

Експертите велат дека три чаши зелен чај го поттикнува метаболизмот и согорува 30 калории на ден. Освен за тенка линија, тој исто така е добар и за исчезнување на целулитот, па така, нека ви биде при рака.

Јогурт

Тајната на јогуротот ја знаат сите оние кои немаат масни наслаги во пределот на стомакот, но ги мачи подуеноста која визуелно го зголемува стомакот. Тој е одличен за проблем со подуеноста бидејќи поттикнува на брзо празнење на цревеата и го осленува варењето на храната. Најдобри се пробиотските јогурти и експертите советуваат барем за еден на ден.

Боровинки

Боровинките содржат антиоксиданси кои го стимулираат побрзо согорувањето на калории. Го забрзуваат протокот на крв и го спречуваат таложењето на маснотии, особено во стомакот. Ова е потврдено од страна неколку студии. Тие се добри за мускулите, бидејќи тие треба да се зајакнат.

Булгур

Претставува делумно готвено, сушено и групна мелена пченица. Влегува во групата на јаглени хидрати, кои исто така имаат своја улога во борба против мастите. Истражувањата покажаа дека луѓето кои јадат булгур и други житни култури од цели зрна, имаат многу рамен стомак, отколку оние кои не консумираат. Одличен е бидејќи содржи влакна кои помагаат во варењето и метаболизмот, а ги намалуваат и мастите.

Чоколадно млеко

Чоколадното млеко го спречува оштетувањето на мускулите и придонесува за нивната сила, односно ви помага да изградите мускули на стомакот, според тоа, не е чудно што спортистите го користат многу често.

 

Comments are closed.

Capture