Како да изгубите 3 килограми за една недела ?

Сакате брзо и лесно да го изгубите вишокот на килограми ? Почнете да го јадете овој зеленчук.

Ако сакате да го изгубите вишокот на килограми и својата линија да ја доведете до совршенство, вистинско време е да во својата исхрана ја внесете и боранијата.

34916473557965db1266f6140558656_v4 big

Научните истражувања покажаа дека боранијата го зајакнува срцето и крвните садови, го регулира притисокот, го намалува високото ниво на шеќер и холестерол, помага во борбата со масните наслаги, го подобрува метаболизмот, го чисти организмот. Боранијата го прави сето ова, но има уште многу позитивни работи за неа, па затоа се препорачува како задолжителна храна во исхраната.

Таа е богата со минерали, калиум, калциум, фосфор, магнезиум, железо, витамините А, Ц, Е и Б група. Во боранијата, исто така, се содржи бакар, манган, молибден, триптофан, фолна киселина, влакна и омега три масни киселини.

Истражувањата покажаа дека секојдневното консумирање на зеленчук може да го намали холестеролот за 20 проценти, и да ја намали телесната тежина до три килограми неделно. Се препорачува за деца и трудници, но и како лек за превенција и лечење на многу болести.

Comments are closed.

Capture