Во струмичко единаесет лица повредени во судир на трактор со мерцедес и ауди

Единаесет лица се повредени во сообраќајна несреќа што утрово околу три часот се случила на патот Струмица граничен премин Ново Село, на излезот од селото Дабиле,  потврдија од струмичката полиција.

traktorДве од повредените лица се со потешки повреди, а останатите со полесни.

Повеќе на ФОКУС

 

Comments are closed.

Capture