Драган Стојков и Александар Милушев во Беласица

Двајцата интернационалци Драган Стојков и Александар Милушев, по 11 години повторно се враќаат во Беласица.

Драган Стојков изминатиот период настапуваше во многу различни земји како САД, Србија, Грција и Јужна Кореа. Тој ќе биде огромно засилување за среден ред на Беласица и ќе игра многу важна улога во понатамошни стратегии на прволигашот од Струмица.

п1

Од друга страна, пак врвните бековски вештини на Александар Милушев, ќе бидат одлично засилување на левата бековска позиција. Во изминатиот период тој настапуваше во Швајцарија и во Првата македонска фудбалска лига за екипите на Хоризонт Турново, Работнички и Металург.

п2

 

 

Comments are closed.

Capture