Струмичанецот Дени Масев нов директор на македонската фудбалска репрезентација

Струмичанецот Дени Масев е избран за спортски директор на македонската фудбалска А репрезентација. УО на ФФМ на денешната седница даде зелено светло и го назначи поранешниот фудбалски репрезентативец кој потекнува од школата на Беласица а кариерата ја продолжи во Вардар и Работнички да биде спортски директор на селекцијата предводена од неговито другар и фудбалски колега Горан Пандев. – објави Канал ВИС.deni_masev-610x400

Повеќе на http://kanalvis.com/?p=10985

Comments are closed.

POP