Две победи за младите фудбалери на Академија Пандев

Две победи за младите фудбалери (генерацијата 2008) на Академија Пандев на првиот натпреварувачки ден на турнирот „Драган Манце Куп 2018“ во Белград, Србија.

Млади фудбалери на Академија Пандев - генерација 2008Млади фудбалери на Академија Пандев - генерација 2008

Првиот натревар младите фудбалерите на Академија Пандев го добија со резултат од 3:0 против екипата на ПОФК Савациум од Шабац. Попладнето младите фудбалери одиграа уште еден натпревар и тоа против една од најдобрите школи во Србија, екипата на Рад од Белград, каде младите фудбалери на „Академијата“ забележаа победа од 3:1.

„Честитки до дечињата и тренерите и нека продолжат да не радуваат со победи“, истакнаа од Академија Пандев на нивната фејбук страница.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o